Ali Ethem Keskin – Özgeçmiş

90’lı yıllarda fotoğrafçılık hobisini tüplü dalış ile birleştirdi. Bu dönemde katıldığı ulusal yarışmalarda çok sayıda ödül aldı.
Fotoğrafları ve yazıları Deniz Magazin, Mavi Dünya, Sualtı Dünyası ve Skylife gibi dergilerle yayınlandı.

2000’li yıllar ise Ali Ethem Keskin’in belgesel yaşamında yepyeni bir sayfa açtı. Denizlerden tatlı sulara geçiş yaptı. Göller, akarsular pınarlar ve sonunda mağaralar. Bu dönemde keşif ve heyecan dolu birçok projeye imza attı. Yapılan keşifler
belgelendi ve ATLAS Dergisi ve National Geographic Türkiye’de yayınlandı.

2020 yılında National Geographic Televizyonu belgeseli ‘Drain the Oceans’ belgeselinin Karadeniz bölümü’nün sualtı çekimlerini gerçekleştirdi.
ODTÜ-SAT MADAG, ASPEG, BÜMAD ve OBRUK gibi kuruluş ve ekiplerin içinde yer alan Keskin’in ulusal ve uluslararası birçok ödüllü bulunmakta.
İstanbul, Kayseri ve Gaziantep’te çeşitli kişisel sergiler gerçekleştirmesinin yanısıra birçok karma sergiye katıldı, seçici kurullarda bulundu ve panellere
katıldı.
Günümüzde aktif olarak mağara ve sualtı araştırmaları yapmakta ve Atlas Dergisi, Magma Dergisi, Diver Magazine, The New York Times, Bein İz TV ve Nat Geo için belgesel çalışmaları yapmaktadır.

Aslen elektrik ve elektronik yüksek mühendisi olan Keskin 20 yıl boyunca IBM firmasında çeşitli görevlerde yer almıştır. Günümüzde kendi firması olan Ali Ethem Keskin üzerinden sualtı teknolojileri üzerine danışmanlık vermektedir.